TEPNA

Zadavatel: město Náchod

plánované vyhlášení: 2020

Urbanistická soutěž na revitalizaci areálu bývalé Tepny.

ZBRASLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

Zadavatel: městská část Praha-Zbraslav

plánované vyhlášení: 2020

Urbanistická soutěž na revitalizaci Zbraslavského náměstí.

NOVÁ MATEŘSKÁ A ZÁKLADNÍ ŠKOLA PRO DOLNÍ MĚCHOLUPY

Zadavatel: městská část Praha – Dolní Měcholupy

plánované vyhlášení: 12/2019

Předmětem soutěže je najít nejlepší řešení na novou mateřskou a základní školu pro Dolní Měcholupy v lokalitě Malý háj. Realizace novostavby areálu škol bude rozdělena do dvou fází. V první fázi novostavby bude realizována mateřská škola s kapacitou 4 tříd s kuchyní a jídelnou. V druhé fázi pak základní škola s dvěma devítitřídkami.

ČESKÁ LÍPA: REKONSTRUKCE ŠKROUPOVA NÁMĚSTÍ

Zadavatel: město Česká Lípa

odevzdání návrhu: 31. 1. 2020, 13:00

Předmětem soutěže je najít nejlepší řešení na rekonstrukci Škroupova náměstí včetně ulice Prokopa Holého a schodiště spojujícího Škroupovo náměstí s ulicí Jindřicha z Lipé.

MODŘICE – REKONSTRUKCE: MUZEUM, KNIHOVNA A INFOCENTRUM

Zadavatel: město Modřice

odevzdání návrhu: 14. 2. 2020, 14:00

Předmětem soutěže je navrhnout plán rekonstrukce a úprav historického objektu č. p. 171 na náměstí Svobody v Modřicích tak, aby především sloužil jako městské muzeum, knihovna, infocentrum, případně galerie, kavárna, klubovny a veřejně přístupný dvůr s možností využití na koncerty a vystoupení. Muzeum má hostit stálou expozici o historii obce i příležitostné krátkodobé výstavy., Předmětem soutěže je tedy rovněž úvaha o fungování interiéru a výstavního provozu.

SLAVIE ČESKÉ BUDĚJOVICE

Zadavatel: město České Budějovice

Probíhá soutěžní dialog se šesti týmy, které vybrala komise.

Předmětem soutěže bude řešení rekonstrukce a revitalizace objektu kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích. Historická hodnota kulturního domu leží především v autorství Ignáce Ullmanna. Zadavatel očekává v rámci soutěžního dialogu nejen architektonické řešení, ale i kvalitní a logické provozní modely a schémata pro různé druhy akcí a provozu.

Účastníci soutěžního dialogu:

  • PLURAL; Bratislava, Slovensko
  • Ondřej Císler; Praha, Česko
  • 4DS; České Budějovice, Česko
  • Chaix & Morel et associés, CA Pichler, Jan Proksa; Paříž / Vídeň, Francie / Rakousko
  • KAVA; Praha, Česko
  • Projektil architekti; Praha, Česko
VELKÉ KINO MODERNÍHO ZLÍNA

Zadavatel: město Zlín

Probíhá soutěžní dialog se šesti týmy, které vybrala komise.

Předmětem soutěže je revitalizace objektu Velkého kina ve Zlíně navrženého architektem Františkem Lydie Gahurou a postaveného firmou Baťa v roce 1933. Ve své době šlo o největší biograf v tehdejším Československu, s počtem 2270 míst pro diváky. Záměrem soutěže je vytvoření podmínek pro kino v optice potřeb města 21. století.

Účastníci soutěžního dialogu:

  • A.B.K.P.Š.; Bratislava, Slovensko
  • re:architekti; Praha, Česko
  • Építész Stúdió; Budapešť, Maďarsko
  • ov architekti; Praha, Česko
  • Christophe Hutin Architecture; Bordeaux, Francie
  • Petr Hájek architekti; Praha, Česko
GFŘ – DISLOKACE BRNO: AREÁL TRÁVNÍČKOVA (2019)

Zadavatel: Generální finanční ředitelství

1. cena: UYO architekti (CZ) – Jan Skoumal, Adam Zezula, Kamil Zezula, Ludmila Jankovichová, Václav Šáňa, Alena Křížová, Tomáš Babka
2. cena: 4DS (CZ) – Luboš Zemen, Eva Zemenová, Vojtěch Navrátil, Karel Košek, Zbyněk Píša, Ester Elexhauserová, Jan Srnka, Jiří Cihlář
3. cena: BY architects (CZ) – Markéta Zdebská, Marek Žáček, Marie Čáslavská, Michaela Křižáková

GFŘ – DISLOKACE BRNO: PŘÍKOP Č. P. 25 (2019)

Zadavatel: Generální finanční ředitelství

1. cena: Kuba & Pilař architekti (CZ) – Tomáš Pilař, Ladislav Kuba
2. cena: M2AU (CZ) – Norbert Obršál, Daniel Struhařík, Kateřina Miholová, Natálie Ivkovičová, Oskar Madro, Pavla Nesvadbíková, Ondřej Machač
3. cena: Radko Květ, Inka Matoušková, Roman Ehl (CZ)

NÚKIB: ČERNÁ POLE (2019)

Zadavatel: Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

1. cena: Ondřej Stehlík (CZ) / AllesWirdGut Architektur (AT) – Ondřej Stehlík, Michal Stehlík, Andreas Marth, Christian Waldner, Friedrich Passler, Herwig Spiegl, Ladislav Farkas, Alessandro Capetti
2. cena: M2AU (CZ) / JIKA-CZ (CZ) – Norbert Obršál, Daniel Struhařík, Linda Boušková, Jiří Slánský, Václav Mihola, Petra Mlýnková, Natálie Ivkovičová
3. cena: DKLN (SK) – Ladislav Nagy, Martin Tribus, Barbora Kuchárová, Peter Čurlej, Róbert Sekula, Zuzana Vranová, János Kállay

CENTRUM NOVÉHO ŽIŽKOVA (2019)

Zadavatel: Central Group a.s.

1. místo: A I – D E S I G N + ARUP Londýn / Praha – Velká Británie / Česko
2. místo: Ian Ritchie Architects + Compass Architects + Marko & Placemakers Londýn / Bratislava – Velká Británie / Slovensko
3. místo: RKAW + BY Architects Praha – Česko
Čestné uznání: Sou Fujimoto Architects Tokio – Japonsko

TROJSKÁ ŠKOLA (2018)

Zadavatel: městská část Praha 7 – Troja

1. cena: Ravagnani Vecchi Architects / Andrea Ravagnani, Elena Maria Rossi, Chiara Nastasi; Řím – Itálie
2. cena: MH architects / Petr Průša, Michaela Horáková, Sasha Derkach, Dmytro Matviishyn; Praha – Česko
3. cena: MAS Architects / Milda Naujalyte, Arminas Sadzevicius; Kodaň – Dánsko

ŠKOLA SMÍCHOV (2018)

Zadavatel: městská část Praha 5

1. cena: Office Ou & Inostudio / Nicolas Koff, Zbigniew Gierczak, Magdalena Gierczak, Uroš Novaković, Sebastian Bartnicki, Sophia Szagala, spolupráce Oliver Green; Toronto, Gliwice – Kanada, Polsko
2. cena: Škarda architekti / Václav Škarda, spolupráce Miloš Hlaváček, Lukáš Houser, Viktor Kirschner, Ondřej Šorm, Ondřej Hlaváček; Praha, Česko
3. cena: IND. [Inter.National.Design] / Teresa Papachristou, Felix Madrazo, Pablo Roquero, Arman Akdogan, spolupráce Alfonso Redondo Gomez, Marek Nosek, Kateřina Sojková, Martin Volf, Amaia Puras, Bezya Nur Öztürk, Alvaro Borrajo, Vittorio Perotti, Morgan Graboski; Rotterdam, Holandsko

NÁMĚSTÍ MĚSTA BENEŠOVA (2018)

Zadavatel: město Benešov

1. cena: Skupina / Marcela Steinbachová, Vít Holý Praha, Česko
2. cena: Pavla Feistnerová, Anna Tomšejová, Klára Pavlištová, Tomáš Feistner; spolupráce: Jan Špilar Praha, Česko
3. cena: gogolák + grasse / Ivan Gogolák, Lukáš Grasse; spolupráce: Pavla Janečková Olomouc, Česko

HOLEŠOVICE HUB (2018)

paralelní zadání pro Karlín Group

Bod Architekti
Dílna
Ehl & Koumar architekti
SUD Architects

KULTURÁK2 (2018)

Zadavatel: město Neratovice

1. místo: ov architekti
2. místo: re:architekti studio
3. místo: Jakub Našinec
4. místo: Ondřej Císler

NOVÁ ŠKOLA LOŠBATES (2018)

Zadavatel: svazek obcí Louňovice, Štíhlice, Tehovec a Svojetice

1. cena: PELLETIER DE FONTENAY / Hubert Pelletier, Yves de Fontenay, Valerio Sartori; Montréal, Kanada
2. cena: Monika Habrová, Petra Hrubešová, Michaela Kloudová, Jan Šorm, Eva Rosenová, Eliška Ouředníčková, Marek Kopeć; Praha, Česko
3. cena: Emanuele Baglieri, Maria Flaccavento, Serafino Sgarlata, Vania Santangelo, Giorgio Pluchino; Ragusa, Itálie

TERMINAL JABLONEC (2018)

Zadavatel: město Jablonec nad Nisou

1. cena: DOMYJINAK architekti / Václav Dvořák, Petr Šikola, Jan Černoch, Adam Bohatý, Kristýna Bednářová, Hana Klapalová; Praha, Česko
2. cena: SIEBERT + TALAŠ / Jolana Foglová, Peter Hrebík, Marek Winkler, Matúš Brandner, Matej Siebert, Roman Talaš; Slovensko
3. cena nebyla udělena

ULICE PRO SEDMIČKU (2018)

Zadavatel: městská část Praha 7

1. cena: Hlavatí architekti / Josef Hlavatý; spolupráce: Lenka Hlavatá; Praha, Česko
2. cena: Tomáš Kopecký, Jan Hájek; Praha, Česko
3. cena: Unhary / Hana Sýkorová, Jan Linhart, Jan Procházka; Česko
odměna: MONNOM STUDIO / Adriano Ferrer Escayola; Praha, Česko

NEXT LEVEL FN HK (2017)

Zadavatel: Fakultní nemocnice Hradec Králové

1. cena: M2AU – Norbert Obršál, Jan Kubát, Radomír Feňo; Česko
2. cena: NEXT LEVEL TEAM / Pelčák a partner architekti; LT PROJEKT Brno, Česko
3. cena: CHKAU / Ondřej Chybík, Michal Krištof; TheBüro / Jan Vrbka; K4 / Vladimír Pacek, Miloš Schneider; Česko

NOVÉ KCP (2017)

Zadavatel: Kongresové centrum Praha

1. cena: OCA / Bernardo García, Marc Subirana, Biel Susanna, Hernan Lleida, spolupráce: Joaquim Sellas, Play-Time architectonic image, Anabel Lazaro, Josep Ramon Rius, Silvia Juventeny, Simona Sulcová, Alfambra copisteria and Francesc Villena; Barcelona, Španělsko
2. cena: Francisco Jorquera, spolupráce: Catalina Riera, Sebastiano Rossi, Juan Jorquera, Cubic consultors; Palma de Mallorca, Španělsko
3. cena nebyla udělena

NÁBŘEŽÍ ŘEKY SVRATKY (2017)

Zadavatel: město Brno

1. cena: Ivan Ruller; spolupráce: Václav Čermák, Miroslav Korbička, Miloš Trenz, Petr Valíček; Brno, Česko
2. cena: bauchplan ).( spolupráce: Kay Strasser, Fernando Nebot Gomez, Eleni Boutsika-Palles, Štefan Zifčák; München, DE
3. cena: CONSEQUENCE FORMA / Janica Šipulová, Martin Sládek, Petra Buganská, Iva Tomková; spolupráce: DJAO-RAKITINE / Irène Djao-Rakitine, Chun Wing Fok, Hortense Blanchard; JV PROJEKT VH / Jiří Vítek, Michaela Vacková; Brno / Londýn, CZ / UK

MODERNIZACE KRAJSKÉ NEMOCNICE LIBEREC (2017)

Zadavatel: Krajská nemocnice Liberec

1. cena: SIAL architekti a inženýři / Jiří Buček, spolupráce: Iva Matějovská, Filip Horatschke, Jan Duda, Libor Šenekel, Jiří Chmelík, Ondřej Košina, Josef Franc, Vít Šrámek; Liberec
2. cena: ATELIER PENTA / Jaromír Homolka, spolupráce: Jiří Pecha, Jan Sedlák, Tomáš Bačík, Dušan Lédl; Jihlava
3. cena: DOMY / Jan Topinka, Michal Juha; spolupráce: Lukáš Haller, Petr Uhlíř; Praha

DUKLA SPORTOVNÍ (2017)

Zadavatel: město Pardubice

1. cena: Atelier CMJN, AED Project, Terra Florida / François Lepeytre, Gaël Brulé, Spolupráce: Hector Hernandez, Marisa Benedetti. Martin Roynard, Aleš Marek, Ondřej Šperl, Tomáš Hajdu, Jan Šulcek, Helena Holakovská, Zuzana Hlasivcová, Lada Veselá, Radka Šimková; Paříž, Francie
2. cena: Ján Studený, Peter Stec, Maroš Bátora, Marián Počúch; Bratislava, Slovensko
3. cena nebyla udělena

NOVÁ RADNICE PRO PRAHU 7 (2016)

Zadavatel: městská část Praha 7

1. cena: Atelier bod architekti / Vojtěch Sosna, Jakub Straka, Jáchym Svoboda, Jan Svoboda; Praha, Česko
2. cena: Anne-Sereine Tremblay, Jan Kudlička; Nizozemí
3. cena: Dalibor Hlaváček, Ludvík Holub, Zuzana Kučerová, Martin Čeněk; spolupráce: Matúš Ficko, Martin Král; Praha, Česko

BUDOUCNOST CENTRA BRNA (2016)

Zadavatel: město Brno

1. cena: UNIT architekti / Filip Tittl, Michal Kohout, David Tichý, Šárka Doležalová, Marie Gelová, Luboš Klabík, Filip Lux, Adéla Medunová, Lukáš Tittl, Jitka Žambochová, spolupráce: Michal Decker; Praha, Česko
2. cena: consequence forma / Janica Šipulová, Martin Sládek, Franz Sumnitsch, Irene Djao-Rakitine, Lea Dostálová, Barbora Srpková, Veronika Kotková, Eliška Lichtnerová, spolupráce: Jiří Vítek; Česko
3. cena: Atelier M1 architekti / Pavel Joba, Jakub Havlas, Jan Hájek, spolupráce: Jakub Straka, Vojtěch Šaroun, Martin Utíkal, Michal Tichý, Patrik Kotas; Praha, Česko

KAMPUS ALBERTOV (2016)

Zadavatel: Karlova Univerzita v Praze

1. cena: ZNAMENÍ ČTYŘ ARCHITEKTI / Juraj Matula, Richard Sidej, Martin Tycar, spolupráce: Kateřina Šebestová, Tomáš Hanus; Praha, Česko
2. cena: Atelier M1 architekti / Pavel Joba, Jakub Havlas, Jan Hájek, spolupráce:  Michal Tichý, Jakub Straka, Vojtěch Šaroun; Česko
3. cena nebyla udělena

NOVÁ ŠKOLA CHÝNĚ (2015)

Zadavatel: obec Chýně
Škola je v provozu od září 2017

1. cena: Atelier CMJN / François Lepeytre, Gaël Brulé, spolupráce: Hector Hernandez; Francie
2. cena: ARCHITEKTI mikulaj & mikulajová / Andrea Ambrovičová, Radoslav Kurucz, Jana Matlovičová, Juraj Mikulaj; Česko
3. cena: Martin Neruda, spolupráce: Jana Šťastná, Zuzana Boháčová; Česko

KOMUNITNÍ CENTRUM H55 (2015)

Zadavatel: městská část Praha 14
Realizován byl návrh, který získal 3. cenu. Komunitní centrum je v provozu od roku 2019.

1. cena: Zbyněk Ryška, Aleš Břečka; Brno, Kolín, Česko
2. cena: x architekten / Bettina Brunner, Rainer Kašik, Táňa Sojáková, Korbinian Lechner; Vídeň, Rakousko
3. cena: Petr Synovec, Martin Josek, Jakub Sládeček, Eduard Sojka; Praha, Česko

NOVÁ ŠKOLA PSÁRY (2014)

Zadavatel: obec Psáry a Dolní Jirčany
Škola byla otevřena v roce 2019.

1. cena: RAP partners s.r.o. architekti / Ondřej Píhrt, Mojmír Ranný, Štefan Šulek, Ondřej Laciga, Filip Rašek, Pavel Směták; Praha, Česko
2. cena (snížená): MEPRO / Ivan Březina, Martin Březina, Václav Matějka, Eva Šarochová; Praha, Česko
2. cena (snížená): Znamení Čtyř – Architekti / Juraj Matula, Richard Sidej, Martin Tycar, spolupráce: Slavo Novotný, Mykhaylo Slyusar; Praha, Česko