Goricia - Mládež na hranici

  • Soutěžní návrh Goricia - Centrum mládeže na hranici
  • UmístěníTřetí cena
  • TýmIgor Kovačević / Yvette Vašourková / Kateřina Šrámková / Barbora Šimonová / Zuzana Kuldová / Martin Neruda / Tereza Dufková
SGF

“Goricia mládež na hranici ” pro nás není jen architektonická soutěž ve které se architektura stane nástrojem pro zacelení minulosti. Náš návrh jde dále za architekturu, která je podmíněna stavbami jako takovým. V architektuře, umění tvorbě prostoru jsou stavby často považovaný za jediný nástroj tohoto umění. Naopak je pravdou a v našem návrhu pracujeme s topografií, porostem a stromy, které se stávají architektonickým a sociálním nástrojem k tvorbě nové urbanity. Používáme architekturou často opomíjení nástroj přírodu, abychom se nad minulostí znovu zamysleli, abychom jí znovu popsaly.
Urbanita přírody je specifická forma kolektivní koexistence organizované na pravidelné sítí stromu v rastru 8 x 8 m který tvoří novu formu veřejného prostoru na hranící. Nový park svým měřítkem umožnuje individuální pobyt a v prostorech s vypouštěním stromy vznikají shromaždiště která dle své velikostí umožnují společné užívaní těchto prostor.

Předchozí Další