Nové městské lázně v areálu koupaliště v Krnově

 • Vítězný návrh

  Aoc architekti / Ondřej Císler, Josef Choc, Filip Rašek, Natálie Kristýnková, Jonáš Mikšovský, Barbora Lopraisová, Emily Hillová, Mikoláš Vavřín (krajina), Klára Kvízová, Matyáš Bartoň (grafický design) / Praha

 • Zadavatel

  Krnov

 • Typ soutěže

  Otevřená soutěž o návrh, 2 fáze

 • Výsledky

  duben 2022

 • Stav

  podepsaná smlouva na projekční práce

 • Ceny a skicovné

  1 000 000 Kč - 750 000 Kč - 500 000 Kč + skicovné 2 x 250 000 Kč

AQK

Předmětem soutěže je návrh nových městských lázní města Krnova na pozemcích v severní části města vedle stávajícího letního koupaliště. Jedná se o pozemky ve vlastnictví města s celkovou plochou 13 200 m2. Propojením venkovního koupaliště s novými městskými lázněmi vznikne sportovně-relaxační centrum navazující na sportovní infrastrukturu města podél ulice Petrovická. Součástí nových městských lázní jsou plavecký bazén (25 m), relaxační bazén, saunový svět, fitness a doplňkové služby k uvedeným provozům. Součástí návrhu je řešení parkování a dopravní napojení areálu.

https://youtu.be/CW5MiERz0tk
Porota

Roman Brychta

předseda poroty

Je absolventem Školy architektury profesora Emila Přikryla Akademie výtvarných umění v Praze. V roce 2002 byl jedním ze čtyř zakladatelů architektonického studia Projektil architekti. Mezi jejich úspěšné projekty patří například Národní technická knihovna v Praze či Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové. Studio, mimo jiné, získalo první cenu v architektonické soutěži o návrh Plaveckého bazénu v Písku, který čeká na svou realizaci. Od roku 2011 vede ateliér Architektury IV na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde byl letos jmenován profesorem. Roku 2020 založil svůj vlastní ateliér Roman Brychta architekti.

Tomáš Hradil

místopředseda poroty

Starosta Krnova

Barbora Šimonová

Jako architektka sbírá a aplikuje originální přístupy k tvorbě, kdy vychází ze zkušenosti ze zahraničních rezidencí například ve Valencii a Rio de Janeiru. Je absolventkou Ateliéru nových médií AVU a Fakulty architektury na VUT v Brně. Studovala také Školu architektury. Je spoluzakladatelkou kulturního družstva COSA, kde spolu s Markétou Mráčkovou popisuje a vytváří nový obsah architektonické činnosti. Součástí jejich experimentu jsou jak architektonická tvorba, umělecká instalace, tak i originální forma sdružení architektek jako odpověď na architektonickou realitu a pracovní poměry v architektonickém podnikání.

Ondřej Chybík

Je spoluzakladatelem studia Chybik+Kristof. Architekturu studoval na Vysokém učení technickém v Brně, ale také na TU Graz v Rakousku nebo na ETH Zurich ve Švýcarsku. Pracoval ve vídeňském studiu PPAG. Kromě architektonické praxe se v současnosti věnuje také pedagogické činnosti. Společně se studiem Chybik+Kristof získal několik cen v architektonických soutěžích, například za český pavilon na výstavě EXPO 2015 v Miláně, sociální bydlení Courtyard Social Housing v Brně či za projekt kampusu Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě.

Zdeněk Sendler

Patří mezi nejvýraznější krajinářské architekty u nás. V roce 1982 absolvoval zahradní a krajinářskou tvorbu na Fakultě zahradnické Vysoké školy zemědělské v Lednici. Po revoluci založil v roce 1990 vlastní studio Ateliér zahradní a krajinářské architektury. Ateliér spolupracuje s architektonickými ateliéry, ale také se stavebními a inženýrskými profesemi, se sochaři či výtvarníky. Mezi jeho neznámější projekty patří Denisovy sady v Brně, obnova Jiráskových sadů v Litoměřicích, obnova kláštěrních zahrad v Litomyšli nebo keltský park v Dolních Břežanech. Byl nominován na cenu Architekt roku 2016. Průběžně se věnuje pedagogické a publikační činnosti, je členem umělecké a vědecké rady FA ČVUT v Praze.

Miroslav Binar

První místostarosta Krnova

Roman Šigut

Zastupitel Krnova

Marek Juránek

náhradník

Marek Juránek studoval architekturu na Fakultě architektury Vysokého učení technického v Brně v letech 2013-2019. Během studia pracoval jako grafik ve studiu Anderle. V Krnově založil Ateliér Juránek.

David Kotek

náhradník

V letech 1995-2003 studoval na Fakultě architektury Vysokého učení technického v Brně. Od roku 2000 spolupracuje s ostravským ateliérem Projektstudio, které získalo několik ocenění například za rekonstrukci předprostoru ostravského Kina Luna či za energeticky úspornou budovu Concepthouse, ve které dnes Projektstudio sídlí. Ekologii a environmentální architektuře se stále více věnuje v praxi i v životě.

Zuzana Stanjurová Mateiciucová

náhradnice

Hlavní architektka města Krnova

Zuzana Matelová

náhradnice

Radní Krnova

Předchozí Další