Odbavovací hala a multifunkční objekt na Letišti Václava Havla Praha

 • Zadavatel

  Letiště Praha

 • Typ soutěže

  Užší jednofázová soutěž o návrh

 • Termín podání žádostí o návrh

  do 28.4.2023, 14:00

 • Lhůta pro podání návrhů

  do 23.6.2023, 14:00

 • Ceny a odměny

  1 900 000 Kč – 1 400 000 Kč – 1 000 000 Kč – odměny celkem 1 200 000 Kč

 • Povinné použití elektronického nástroje

  TENDERARENA

COB

Předmětem soutěže je návrh nového objektu COB T1 a Multifunkčního objektu P6/P7. Objekt COB je nový samostatný objekt, který se nachází v těsné blízkosti stávající odletové haly T1. Náplní objektu COB je odbavení cestujících, zázemí pro provoz letiště, hala k bezpečnostní kontrole cestujících, salonky pro VIP cestující, případně futer‐tech odbavení. Multifunkční objekt P6/P7 je parkovací dům s hotelem a kongresovým centrem. Předpokládané investiční náklady na realizaci jsou 1,200 mil. Kč bez DPH.

Pro účastníky
Porota

Eva Eichlerová

předsedkyně

Narodila se r 1968 ve Zlíně, kde vystudovala SPŠ stavební a poté VUT v Brně, fakultu architektury. V letech 1991-1996 pracovala v architektonické kanceláři Burian-Křivinka v Brně. Poté ve vlastní praxi a v roce 2007 spoluzakládá se Zdeňkem Eichlerem architektonickou kancelář, která nese od ledna 2010 název EA architekti s.r.o.

David Olša

místopředseda

Ředitel rozvojových projektů a nemovitostí Letiště Praha

Aleš Lapka

Vystudoval architekturu na VŠUP. Začínal v Jakub Cígler studiu. Spolupracoval s architektonickou kanceláří Eva Jiricna v devadesátých letech. Je společníkem v ADR studiu.

Jaroslav Wertig

Absolvoval v roce 1997 na Fakultě architektury ČVUT v ateliéru Prof. Ladislava Lábuse. V roce 1997 se stal partnerem ve studiu a69 architekti. Od roku 2010 vede vlastní ateliér na Architektonickém Institutu v Praze.

Teresa Gibim Gallardo

Ředitelka služeb cestujícím Letiště Praha

Jakub Semián

Projektový manažer Letiště Praha

Matej Draslar

náhradník

Absolvent ETH Curych, architekt s českými kořeny žijící ve Švýcarsku. Je partnerem v kanceláři agps architecture, kde vede tým zabývající se převážně architektonickými soutěžemi a urbanismem.

Regina Loukotová

náhradnice

Byla na studijních pobytech v Norsku, v Americe, Japonsku i jižní Indii a pracovala ve světově uznávaném norském studiu Snøhetta. Spoluzaložila ARCHIP (Architectural Institute in Prague) – jedinou soukromou vysokou školu architektury v Česku, která studenty vzdělává již 12 let.

Jan Schindler

náhradník

Vede pražské architektonické studio působící v kontextu střední Evropy, Schindler Seko architekti. Jejich mezinárodní tým tvoří 20 architektů.

Jakub Konšel

náhradník

Vedoucí rozvoje mobility a park. služeb Letiště Praha