Odbavovací hala a multifunkční objekt na Letišti Václava Havla Praha

 • Vítězný návrh

  MVRDV / Winy Maas, NACO International Aviation Consultancy, Sophie Riesenkampff / Rotterdam, Holandsko

 • Zadavatel

  Letiště Praha

 • Typ soutěže

  Užší jednofázová soutěž o návrh

 • Výsledky

  4.8.2023

 • Ceny a odměny

  1 900 000 Kč – 1 400 000 Kč – 1 000 000 Kč – skicovné 3 x 400 000 Kč

 • Stav

  příprava JŘBU

COB

Předmětem soutěže byl návrh nového objektu COB T1 a Multifunkčního objektu P6/P7. Objekt COB je nový samostatný objekt, který se nachází v těsné blízkosti stávající odletové haly T1. Náplní objektu COB je odbavení cestujících, zázemí pro provoz letiště, hala k bezpečnostní kontrole cestujících, salonky pro VIP cestující, případně futer‐tech odbavení. Multifunkční objekt P6/P7 je parkovací dům s hotelem a kongresovým centrem.

Porota

Eva Eichlerová

předsedkyně

Narodila se r 1968 ve Zlíně, kde vystudovala SPŠ stavební a poté VUT v Brně, fakultu architektury. V letech 1991-1996 pracovala v architektonické kanceláři Burian-Křivinka v Brně. Poté ve vlastní praxi a v roce 2007 spoluzakládá se Zdeňkem Eichlerem architektonickou kancelář, která nese od ledna 2010 název EA architekti s.r.o.

David Olša

místopředseda

Ředitel rozvojových projektů a nemovitostí Letiště Praha

Aleš Lapka

Vystudoval architekturu na VŠUP. Začínal v Jakub Cígler studiu. Spolupracoval s architektonickou kanceláří Eva Jiricna v devadesátých letech. Je společníkem v ADR studiu.

Jaroslav Wertig

Absolvoval v roce 1997 na Fakultě architektury ČVUT v ateliéru Prof. Ladislava Lábuse. V roce 1997 se stal partnerem ve studiu a69 architekti. Od roku 2010 vede vlastní ateliér na Architektonickém Institutu v Praze.

Teresa Gibim Gallardo

Ředitelka služeb cestujícím Letiště Praha

Matej Draslar

náhradník

Absolvent ETH Curych, architekt s českými kořeny žijící ve Švýcarsku. Je partnerem v kanceláři agps architecture, kde vede tým zabývající se převážně architektonickými soutěžemi a urbanismem.

Jan Schindler

náhradník

Vede pražské architektonické studio působící v kontextu střední Evropy, Schindler Seko architekti. Jejich mezinárodní tým tvoří 20 architektů.

Jakub Semián

náhradník

Projektový manažer Letiště Praha

Jakub Konšel

náhradník

Vedoucí rozvoje mobility a park. služeb Letiště Praha

Předchozí Další