Povodí Vltavy: Areál provozního střediska Strakonice

 • Vítězný návrh

  Kristýna Shromáždilová a Lukáš Fišer / Brno

 • Zadavatel

  Povodí Vltavy, státní podnik

 • Typ soutěže

  Otevřená soutěž o návrh, 1 fáze

 • Výsledky

  5.5.2023

 • Ceny a odměny

  500 000 Kč - 300 000 Kč - 150 000 Kč + odměny 3 x 16 666 Kč

 • Stav

  příprava JŘBU

 • Povinné použití elektronického nástroje

  E-ZAK

PVL

Předmětem soutěže bylo navrhnout nový provozní areál ve Strakonicích pro potřeby podniku Povodí Vltavy, včetně koncepce interiéru. Jedna část areálu bude administrativní a veřejně přístupná, druhá část bude služební s přístupem pouze pro zaměstnance.

Přáním zadavatele bylo jít příkladem v šetrnosti k životnímu prostředí a hospodaření s vodou. Provozní areál Povodí Vltavy ve Strakonicích by měl být vzorem udržitelné výstavby nejen pro veřejný sektor.

Porota

Viktorie Součková

předsedkyně poroty

Bogle Architects / Od roku 1999 pracovala v ateliéru Foster + Partners v Londýně a v roce 2007 se vrátila do Česka, kde se později stala ředitelkou pražské pobočky kanceláře Bogle Architects. Mezi její nejznámější realizace v Česku patří mezinárodní výzkumné laserové centrum ELIBeamlines v Dolních Břežanech.

Jan Šimůnek

místopředseda poroty

Absolvent ČVUT, obor vodní stavby, promoce v roce 2009. Je autorizovaným inženýrem pro obor stavby vodního hospodářství a krajinného inženýrství od roku 2014 a zaměstnancem Povodí Vltavy od roku 2009; od roku 2020 vede oddělení realizace a přípravy staveb.

David Kong

Foster + Partners / David je britský architekt a partner ve společnosti Foster + Partners se sídlem v Londýně. Od roku 1995, kdy nastoupil do společnosti, má David rozsáhlé zkušenosti s územními plány a stavbami v regionech, jako je Evropa, Blízký východ a Asie. Stejně jako na mnoha typologiích včetně kanceláří, výškových budov, obytných budov, maloobchodních a kulturních objektů. Mezi jeho významné projekty patří City Hall a přestavba oblasti Old Spitalfields Market v Londýně.

Viktor Odstrčilík

KOGAA studio / Zakládající partner brněnského studia KOGAA, které je "mezinárodním příkladem studia, vytvářejícího principy pro zastavěná prostředí, které se zavázalo k projektům s pozitivním dopadem na uživatele, komunity a místní kontext."

Martin Čeněk

Martin Cenek Architecture / Samostatně praktikující architekt, odborný asistent v ateliéru děkana Dalibora Hlaváčka na FA ČVUT a vědecký pracovník se zaměřením na udržitelnou architekturu.

Jiří Baloun

Absolvent ČVUT, obor vodní stavby a vodní hospodářství, promoce v roce 1988. Je členem Svazu stavebních inženýrů, zaměstnancem Povodí Vltavy od roku 1988 a od roku 2018 ředitel závodu Horní Vltava.

Stanislav Krbec

Absolvent ČVUT, obor pozemní stavby a konstrukce, promoce v roce 2008. Je autorizovaným inženýrem pro obor pozemní stavby od roku 2012 a v Povodí Vltavy pracuje od roku 2011.

Michaela Horáková

náhradnice

mh architects / Autorka podcastu FocusOn a architektka s vlastní kanceláří, jejímž krédem je: „architektura, design, interiér, nové směry. studio mh architects vytváří projektykontroverzní, ale zároveň ohleduplné k dané problematice.“

Jan Marčan

náhradník

Absolvent ČVUT, obor vodní stavby, promoce v roce 2009, a autorizovaný inženýr pro obor stavby vodního hospodářství a krajinného inženýrství od roku 2018. Zaměstnancem Povodí Vltavy je od roku 2009, v současnosti v roli zástupce vedoucího provozního střediska Otava - Strakonice.

Ondřej Hrazdira

náhradník

Absolvent ČVUT, obor vodní stavby, promoce v roce 2001. Autorizovaný inženýr pro obor stavby vodního hospodářství a krajinného inženýrství od roku 2004, v Povodí Vltavy je zaměstnán od roku 2001.

Předchozí Další