Nová radnice pro Prahu 7

  • Vítězný návrh

    Atelier bod architekti

  • Zadavatel

    městská část Praha 7

  • Typ soutěže

    Otevřená soutěž o návrh, 2 fáze

  • Výsledky

    17.5.2016

  • Stav

    Realizováno dle vítězného návrhu

  • Ceny a skicovné

    550 000 Kč – 350 000 Kč – 250 000 Kč

Předmětem soutěže bylo zhotovení návrhu rekonstrukce budovy, včetně interiéru budovy na adrese U Průhonu 1338/38 pro sídlo Úřadu městské části Praha 7. Soutěž hledala odpověď na otázku, jak má v 21. století vypadat radnice městské části: jak na stávajícím skeletu budovy vytvořit dům, který bude reprezentativní, uživatelsky přívětivý a bude umět stárnout a zachovat si svou důstojnost i za 50 či více let.

Porota

Kamil Mrva

předseda poroty

Absolvent Fakulty architektury VUT v Brně. Po zkušenosti v pražském ateliéru Gama pod vedením Karla Pragera založil po roce 2000 vlastní studio Kamil Mrva Architects se sídlem v Kopřivnici. Kromě četných rodinných domů patří mezi jeho projekty například rekonstrukce a dostavba původního administrativního objektu na sídlo soukromé firmy v Bernarticích nad Odrou, hotel v Kopřivnici nebo obchodní centrum v Rožnově pod Radhoštěm. V roce 2012 otevřelo studio KMA pobočku v Praze.

Silvia Brandi

Architekturu vystudovala na Politecnico di Milano, studijní stáže absolvovala v Barceloně a jihokorejském Pohangu. Od roku 2006 pracuje na Institute of Advanced Architecture of Catalonia (IAAC)v Barceloně, kde také působila ve studiu MiAS Architects jako hlavní architektka a vedoucí projektů: mezi jinými sídla společnosti iGuzzini Illuminazione v Sant Cugat del Vallès, tržnice a náměstí v Barcelonetě nebo loutkového divadla v barcelonském zábavním parku Tibidabo. Je kurátorkou, editorkou a na IAAC nyní kromě výuky a vedení ateliéru zastává funkci šéfky komunikace a vnějšních vztahů.

Jörn Aram Bihain

Absolvent bruselské Architektuur Hoogschool Sint Lukas. Architektonickou kancelář V+ založil spolu s Thierrym Decuyperem v roce 1998; mezi jejich projekty patří renovace a dostavba radnice v Montigny-le-Tilleul nebo pasivní a nízkoenergetické bytové domy v Bruselu. Od roku 2007 působí jako ateliérový asistent na Institut Supérieur d‘Architecture Saint-Luc de Wallonie.

Lukáš Kordík

Absolvent Fakulty architektury na STU v Bratislavě se studijní zkušeností z École Nationale Supérieure d’Architecture de Lyon. Od roku 2007 je partnerem v bratislavském ateliéru gutgut, který vede spolu se Števem Polakovičem, a od roku 2011 působí jako asistent v ateliéru na Katedře architektonické tvorby Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Jedním z posledních dokončených projektů studia gutgut je například rekonstrukce panelového domu v Rimavské Sobotě nebo novostavba bytového domu v Bratislavě.

Lukáš Kohl

Vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze, studoval také v USA. Architekt a developer – od roku 2008 působí v developerské společnost Doma-je-Doma s.r.o., která připravuje projekty energeticky šetrné obytné zástavby ve spolupráci s místními samosprávami. Městské části Praha 7 konzultoval výběr vhodných objektů pro novou radnici.

Jan Čižinský

místopředseda poroty

Starosta městské části Praha 7. Vystudoval mezinárodní vztahy a politologii, latinu a hospodářskou historii na Univerzitě Karlově. Roku 2013 se stal hlavním organizátorem referenda proti záměru postavit předraženou radnici v Praze 7. Roku 2013 se stal spoluzakladatelem sdružení PRAHA 7 SOBĚ a ve volbách roku 2014 byl zvolen zastupitelem a následně starostou Městské části Praha 7.

Lenka Burgerová

Radní Městské části Praha 7 pro rozvoj a architekturu. Absolventka magisterského i doktorandského studia na Filosofické fakultě UK v Praze. Architekturu vystudovala na Fakultě architektury VUT v Brně. Zahraniční stáže absolvovala ve Vídni a Karlsruhe. Spolupracuje se studiem 3+1 architekti, působí na Ústavu urbanismu Fakulty architektury ČVUT v Praze a od listopadu 2014 je členkou Rady městské části Praha 7 se specializací na rozvoj a architekturu.

Magdalena Rochová

náhradnice

Původem z Brna, absolventka Fakulty architektury ČVUT v Praze se studijní zkušeností ze Španělska. Spolupracovala s Architektonickým ateliérem Lábus, poté spolu s Radkem Jarouškem založila vlastní studio JRA Jaroušek Rochová architekti, kde se věnují zejména rodinným domů, ale i komerčním objektům, jak novostavbám, tak rekonstrukcím. Za svou realizaci v jihomoravské Malé Lhotě získali v roce 2011 Grand Prix architektů v kategorii rodinný dům. Spolu s Liběnou Rochovou a Janem Činčerou vytvořili oceněnou prezentaci obchodu na Designbloku 2012.

Pavel Zelenka

náhradník

Grafický designér; roku 1995 založil grafické studio Marvil, v němž působí jako kreativní ředitel. Projekty, které vedl, získaly mnohá tuzemská i zahraniční ocenění – např. Red Dot Design 2010, Nekrásnější kniha roku 2010 nebo European Design Awards 2014. V roce 2014 byl na kandidátce sdružení Praha 7 sobě zvolen do zastupitelstva Městské části Praha 7. Rok poté byl zvolen radním pro nové sídlo Úřadu městské části Praha 7.

Předchozí Další