Vítězný návrh
Monom Work: Michal Bernart, Igor Hobza, Jitka Rumlová, Jakub Vašek, Petra Malinská, Leoš Drmola / Praha
Zadavatel
Město Příbram
Typ soutěže
Otevřená soutěž o návrh, 1 fáze
Výsledky
Říjen 2022
Stav
JŘBU
Ceny a odměny
250 000 Kč – 150 000 Kč – 100 000 Kč – odměny celkem 75 000 Kč
CCEA MOBA v této soutěži nezpracovávalo soutěžní zadaní a odpovědi na dodatečné informace. CCEA MOBA se ujmulo soutěže teprve od chvíle, kdy návrhy byly odevzdány. A to na základě požadavku města Příbram, abychom pro město zorganizovali jednaní poroty a následující kroky vedoucí ke schvální výsledku soutěže radou města.
Předmětem této architektonicko-urbanistické soutěže o návrh bylo zpracování návrhu revitalizace náměstí J. A. Alise v Příbrami VI-Březových Horách. Cílem revitalizace je oživení a proměna tohoto náměstí na důstojný prostor, který bude odpovídat významu tohoto prostoru a historickému kontextu původní hornické osady Březové Hory.
Březové Hory byly do 1. poloviny 20. století samostatným městečkem s rozsáhlou důlní činností. Ve 2. polovině 20. století, kdy došlo k rozvoji těžby uranu v Příbramském revíru, zaznamenala Příbram překotný stavební vývoj, kdy bylo vybudováno celé Březohorské sídliště, a proběhla výstavba rodinných domů na úpatí odvalů Březových Hor, čímž došlo k propojení obou měst. Přestože už náměstí J. A. Alise pozbylo svého významu z doby, kdy Březové Hory byly samostatnou obcí, neztratilo nic na svém významu pro obyvatele této městské části a zároveň tvoří třetí příbramské náměstí, resp. po náměstí T. G. Masaryka ve staré Příbrami, náměstí 17. listopadu na Březohorském sídlišti z 50. let, je náměstí J. A. Alise přirozeným centrem třetí nejdůležitější části Příbrami - Březových Hor.
Ivan Plicka
Architekt a urbanista. Bývalý dlouholetý předseda ČKA. Od 2021 člen Oborové rady doktorského studijního programu Architektura a urbanismus FA ČVUT v Praze.
Vladimír Sitta
Studia ukončil na MZLU v Brně, v oboru krajinářské architektury. Po trpělivém a zbytečném čekání na změnu emigroval v r. 1979 zprvu do Západního Německa a poté do Austrálie. Jeho náplň aktivit: Krajinářská architektura, architektura, urbanismus, land art, památníky, návrhy převážně venkovního nábytku, scénografie, grafický design, kresba, keramika, výstavní instalace.
David Mateásko
Studoval architekturu a scénografii. Po studiích krátce směřoval k filmu. V počátku své architektonické praxe se věnoval úpravám divadel a později novostavbám, rekonstrukcím a interiérům, převážně privátního charakteru. Od roku 2016 je architektem města Kolína, kde se zabývá koncepční prací na územním rozvoji města a konkrétních projektech. Prezentuje a propaguje téma architektury v rámci komentovaných vycházek celostátní akce „Den architektury” a v rámci vlastního autorského cyklu přednášek „Dobrodružství architektury”. Od roku 2012 působí ve Stavovském soudu České komory autorizovaných architektů. Od roku 2014 jako jeho předseda. Od roku 2018 je pracovně činný v Německu.
Patrik Hoffman
NáhradníkVystudoval architekturu na ČVUT, v roce 2004 byla jako spoluautor nominován na evropskou cenu Miese van der Rohe Award za stavbu továrny na výrobu svítidel v Kolodějích u Prahy. S Martinem Rajnišem je spoluautorem nové české Poštovny na Sněžce. Získal dvě prestižní ocenění - Grand Prix architektů 2013 za rekonstrukci Uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou a titul Stavba roku 2013 za rekonstrukci Uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou a titul Stavba roku 2013 za novostavbu komplexu Aparthotel v Krásné Lípě. Na svém kontě má rodinné bydlení i komerční stavby pro významné české investory.
Jan Konvalinka
Starosta města Příbram
Věra Smolová
vedoucí Státního okresního archivu Příbram
Martin Buršík
Náhradník- místostarosta města Příbram
Zorka Brožíková
NáhradniceMístostarostka Příbrami