Novostavba základní školy Stará Boleslav

 • Vítězný návrh

  CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS / Ondřej Chybík, Michal Krištof, Jiří Richter, Natália Korpášová, Daniela Pisingerová, Martin Holý, Martin Iglesias, Ondřej Žvak, Viktor Makara, Lucija Ritoša, Tomáš Babka / Brno

 • Zadavatel

  Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

 • Typ soutěže

  Otevřená soutěž o návrh, 1 fáze

 • Výsledky

  28.6.2023

 • Ceny a odměny

  1 200 000 Kč – 900 000 Kč – 600 000 Kč – 300 000 Kč mimořádná odměna

 • Povinné použití elektronického nástroje

  NEN

SBS

Předmětem soutěže byla novostavba základní školy ve Staré Boleslavi velikosti 4 x 9 tříd, I. a II. stupně, která poskytne nejen prostor pro výuku, sport a volný čas 900 dětem, ale přispěje svými prostory i kulturnímu a sportovnímu životu města.

Nová škola ve Staré Boleslavi má být tou nejlepší školou. Žáci, pedagogičtí pracovníci a další zaměstnanci se v ní mají cítit dobře a místní i obyvatelé svazkových obcí ji mají mít rádi.

Porota

Jasmin Leb-Idris

předsedkyně poroty

Narozena v Grazu, část dětství prožila v Homsu v Sýrii. V letech 1990-93 studovala dějiny umění a scénografii, v roce 1999 vystudovala architekturu na Technické univerzitě v Grazu u profesora Joosta Meuwissena. Po studiu v roce 2004 založila architektonickou kancelář leb idris architektur společně s Jakobem Leebem. V roce 2008 založila výzkumnou skupinu W:A:B zabývající se alternativními modely bydlení a co-housingem.

Robert Pecha

místopředseda poroty

starosta města Brandýs nad Labem-Stará
Boleslav

Patrik Hoffman

Vystudoval architekturu na ČVUT, v roce 2004 byl jako spoluautor nominován na evropskou cenu Mies van der Rohe Award za stavbu továrny na výrobu svítidel v Kolodějích u Prahy. S Martinem Rajnišem je spoluautorem české Poštovny na Sněžce. V roce 2013 získal Grand Prix architektů.

Petra Kunarová

V roce 2008 absolvovala obor pozemní stavby a architektura na Fakultě stavební ČVUT. V letech 2010–13 studovala magisterský obor architektura a urbanismus na FA ČVUT. V letech 2014–17 působila jako architektka v Basileji. Je spoluzakládající členka ateliéru in-form-architekti.

Károly Pólus

Zakladatel kanceláře Archikon Architects v Budapešti. Projekty Archikon Architect získaly v Maďarsku řadu ocenění, např. cenu Budapest Architectural Award of Excellence a architektonickou cenu maďarských médií a také ocenění Pro Architecture Award, The Building of the Year Award. Dočkali se i mezinárodního uznání za projekt Paris Court, který byl oceněn cenou Architizer A+Award a za mateřskou školu Vizafogó, která byla zařazena do užšího výběru EUMiesaward 2022 a Piranesi Award 2021.

Jan Jirovský

 1. místostarosta, předseda výboru pro rozvojové plochy města

Klára Urie

Architektka, městská architektka města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Ondřej Králík

náhradník

Architekturu studoval na pražském ČVUT. Je partnerem ve společnosti ov architekti a spolupracoval na řadě projektů oceněných v rámci architektonických soutěží. Ov architekti jsou jedním z nejúspěšnějších českých ateliérů vyhrávajících architektonické soutěže.

Nikoleta Slováková

náhradnice

Nikoleta je slovenská architektka působící v Praze. Vystudovala Fakultu architektury ČVUT a ve své profesní praxi dlouhodobě získávala zkušenosti v ateliéru Petr Hájek ARCHITEKTI. Je spoluautorkou návrhu bytového domu Za Papírnou a Pavilonu EXPO 2025, s ateliérem Apropos Architects. Mezi její výzkumné aktivity patří i projekt Město na koleji. V roce 2023 spoluzaložila studio Uncut s architektkou Terezou Šváchovou.

Blanka Maco

náhradnice

Architektka

Patrick Zandl

náhradník
 1. místostarosta, zodpovědný za správu majetku města, městské společnosti a energetiku
Předchozí Další