Staříč pro budoucnost

 • Zadavatel

  Staříč

 • Typ soutěže

  Otevřená dvoufázová soutěž o návrh

 • Termín odevzdání v 1. fázi

  květen 2022

 • Termín odevzdání v 2. fázi

  červenec 2022

 • Ceny a skicovné

  500 000 Kč - 350 000 Kč - 250 000 Kč + skicovné 2 x 100 000 Kč

 • Povinné použití elektronického nástroje

  NEN

STA

Předmětem soutěže je návrh rozšíření kapacity prvního stupně základní školy a také rozšíření kapacity mateřské školy v obci Staříč, případně výstavba nové mateřské školy. Součástí návrhu je rovněž výstavba nové tělocvičny určené MŠ i ZŠ a veřejnosti.

Porota

Šárka Sodomková

předsedkyně poroty

Architekturu vystudovala na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Po studiích pracovala dva roky v Berlíně v ateliéru Mueller Reimann Architekten. Zkušenosti sbírala také později v pražském ateliéru Markéty Cajthamlové (do roku 2001). Později založila ateliér Sodomka Sodomková architekti, ve kterém působí dodnes. V roce 2014 byla také vedoucí ateliéru prvního ročníku ZAN na Fakultě acrhitektury ČVUT.

Libor Macháček

místopředseda poroty

starosta

Josef Kiszka

Josef Kiszka v letech studoval architekturu na VUT v Brně. Na fakultu se znovu vrátil na postgraduální studium, poté působil v Útvaru hlavního architekta v Ostravě a ve Stavoprojektu Ostrava, AT4–Havířov. V Havířově také v roce 1990 založil vlastní studio Arkiss. Je pedagogem a vedoucím Ústavu navrhování na FA VUT v Brně. Obdržel několik ocenění, mezi která patří cena za novostavbu Gymnázium v Orlové (Grandprix Obce architektů 1996).

Jan Kalivoda

Vystudoval Fakultu architektury na ČVUT v Praze. Už v roce 2006 založil společně s Vojtěchem Kaasem vlastní architektonický atelier PROGRES. Mezi jejich úspěšné realizace patří rekonstrukce a dostavba základní školy v Lysolajích či rekonstrukce bytového domu v Lochkově.

Aleš Žurovec

místostarosta

Barbora Buryšková

náhradnice

Studovala architekturu na VUT v Brně a ČVUT v Praze. Rok pracovala také v rotterdamském studiu Neutelings & Riedijk architects. Zkušenosti sbírala v ateliérech Kuba, Pilař architekti a Jiran Kohout architekti. Od roku 2011, kdy spoluzaložila studio XTOPIX, působí v Praze. Studio úspěšně realizovalo například stavbu Mateřské školy Přístavní ve Stříbře nebo rekonstrukci městského kina v Plané.

Zbyněk Prokop

náhradník

místostarosta

Radim Kuča

náhradník
Předchozí Další