ULICE PRO SEDMIČKU – Revitalizace ulice Františka Křížka

 • Vítězný návrh

  Hlavatí architekti / Ing. arch. Josef Hlavatý; spolupráce: Lenka Hlavatá – Praha – Česká republika

 • Zadavatel

  Městská část Praha 7

 • Typ soutěže

  Otevřená jednofázová soutěž o návrh

 • Výsledky

  Březen 2018

 • Stav

  Podepsána smlouva

 • Ceny a skicovné

  120 000 Kč – 70 000 Kč – 40 000 Kč – odměny celkem: 25 000 Kč

Smyslem a cílem soutěže a následně nové podoby ulice Františka Křížka bylo nalézt v této složité urbanistické situaci vhodné řešení zohledňující požadavky jejích obyvatel, jednotlivých veřejných institucí, provozovatelů i jejich návštěvníků. Je třeba mít na paměti, že jedním z nejožehavějších témat v této lokalitě je parkování a zadavatel zde uvádí svůj požadavek na zachování počtu parkovacích míst rezidentů.

Ulice se měla místo nepřívětivého koridoru parkujících automobilů stát osvěžujícím a příjemným místem k pobytu, ze kterého budou benefitovat místní obyvatelé. Zároveň bylo třeba v úseku škol vytvořit místo umožňující bezpečný pohyb dětí, u kina „Bio OKO“, případně i divadla „Alfréd ve dvoře“ vytvořit odpovídající předprostor kulturní instituce.

Porota

Gabu Heindl

Vystudovala architekturu na Akademii výtvarných umění ve Vídni a Princetonské univerzitě (USA). Vyučovala na Technické univerzitě ve Štýrském Hradci, na TU Delft, Berlage Institute v Rotterdamu a Umělecké akademii v Düsseldorfu. Od 2007 vede ve Vídni vlastní ateliér GABU Heindl Architektur a zároveň učí na vídeňské Akademii výtvarných umění. GABU Heindl Architektur se věnuje mimo jiné návrhům veřejných budov a prostranství a kulturních a vzdělávacích zařízení. V roce 2014 úspěšně dokončila projekt Donaukanal Partitur, který se zaměřil na revitalizaci Vídeňského nábřeží Dunaje s důrazem na tvorbu širokého spektra veřejných prostorů.

Petr Uhlík

Je zakladatelem kanceláře Uhlík architekti, která se zabývá jak soukromými tak i veřejnými zakázkami. Za stěžejní ve své tvorbě pokládá racionální přístup, hledání nových přístupů a ochranu kulturních hodnot. na běžné bázi spolupracuje s veřejnými zadavateli v porotách českých i zahraničních architektonických soutěží. Jeho kancelář je autorem několika oceněných soutěžních návrhů na veřejný prostor, například Löschnerovo náměstí v Kadani, které je nyní v realizaci.

Jaroslav Hulín

Studoval na FA ČVUT v Praze a TU Delft. Po stáži u Renza Piana v Janově pracoval v Arup Advanced Geometry Unit a ve studiu Thomase Heatherwicka, kde se mimo jiné podílel na britském pavilonu pro Světovou výstavu v Šanghaji. Pedagogické činnosti a výzkumu na FA ČVUT se věnuje v rámci ateliéru Petra Hájka a Jaroslava Hulína. Je spoluzakladatelem architektonické skupiny Echorost, ze kterého později vzniklo studio Pavlíček + Hulín architekti. Je městským architektem obce Třebíč a v praxi spolupracuje s veřejnými zadavateli na projektech veřejných institucí, například pro obec Únětice.

Patrik Hábl

náhradník

Studoval na VŠUP v Praze, na AVU a St. Petersburku. Je autorem nepřeberného množství obrazů a grafik. Spolupracuje s veřejným sektorem na tvorbě uměleckých děl pro kulturní instituce, jako například uměleská intervence Postní obrazy pro Nejsv. Salvátora. Je autorem velkoplošných grafik pro veřejná prostranství, například celoplošné podlahové grafiky pro akci Otevřená scéna I. P. Pavlova.

Jan Hradil

náhradník

Absolvent oboru stavební inženýrství, konstrukce a doprava na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Přednáší problematiku dopravního inženýrství na katedře Dopravních staveb Fakulty Stavební ČVUT v Praze, je soudním znalcem v oboru
dopravních staveb.

Lenka Burgerová

Absolventka magisterského i doktorandského studia na Filosofické fakultě UK v Praze. Architekturu vystudovala na Fakultě architektury VUT v Brně. Zahraniční stáže absolvovala ve Vídni a Karlsruhe. Spolupracuje se studiem 3+1 architekti, působí na Ústavu urbanismu Fakulty architektury ČVUT v Praze a od listopadu 2014 je členkou Rady městské části Praha 7 se specializací na rozvoj a architekturu.

Zdeněk Kupec

Absolvent Fakulty architektury ČVUT v Praze.

Ondřej Mirovský

náhradník

Politik, přírodovědec, specialista na družicové systémy pro pozorování Země. Byl vůdčí osobností kampaně Zachraňme Letnou. Jako radní bojuje proti hazardu a hernám v Praze. Od roku 2014 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2006 zastupitel Městské části Praha 7.

Předchozí Další