Hronov: Freiwaldovo náměstí - Územní studie

 • Zadavatel

  Město Hronov

 • Typ soutěže

  Užší urbanistická soutěž o návrh, 1 fáze

 • Termín podání žádosti o účast

  17.5.2024, 14:00

 • Termín odevzdání

  12.7.2024, 14:00

 • Ceny a náhrady

  250 000 Kč - 100 000 Kč - náhrada výloh 50 000 Kč

 • Použití elektronického nástroje

  NEN

USH

Předmětem soutěže je návrh územní studie pro lokalitu Freiwaldova náměstí a okolní ulice, kde město Hronov plánuje výstavbu domova důchodců a dotvoření městské struktury s využitím potenciálu lokality pro budoucí zahuštění města.

Cílem soutěže je získat takový návrh, který městu nabídne kvalitní urbanistickou rozvahu o této části města a poskytne spolehlivý základ pro následnou územní studii.

Pro účastníky
Porota

Alice Boušková

předsedkyně poroty

Autorizovaná krajinářská architektka, absolventka Fakulty architektury ČVUT. V praxi se zaměřuje na propojování
architektury a krajinářské architektury na různých úrovních. Spolupracovala s atelierem Flera nebo YYYY, je zakladatelkou krajinářského studia her architecture. Zabývá se technologiemi modrozelené architektury ve městě a mimo jiné šíří osvětu o významu a potřebě krajinářské architektury obecně, například v Rethink Architecture nebo v ERA21. Je spoluautorka vítězného návrhu na Park u vody v Praze Holešovicích.

Šárka Jahodová

Architektka a urbanistka, absolventka Fakulty architektury ČVUT. V praxi i v rámci výzkumu se soustředí především na urbanistická témata, rozvoj a revitalizaci obytných lokalit a možnosti inovace nástrojů územního plánování. V současnosti je součástí týmu UNIT architekti, kde vede výzkumné a územně plánovací projekty týkající se obnovy a rozvoje měst. Je spoluautorka vítězného návrhu mezinárodní urbanistické soutěže Budoucnost centra Brna (2016) a Florenc 21 (2021).

Matěj Draslar

Absolvent ETH Curych, architekt s českými kořeny žijící ve Švýcarsku. Po studiu založil vlastní praxi, studio mach. Od roku 2013 pracuje v kanceláři agps architecture ltd., kde je od roku 2022 partnerem. S jeho týmem se zabývá převážně architektonickými soutěžemi a urbanismem. Zároveň přednáší a vyučuje na ETH.

Matěj Čunát

náhradník

Vystudoval Fakultu umění a architektury TUL. Po studiu absolvoval zahraniční stáže v ateliérech v Gentu a v Mnichově. Je spoluzakladatelem mladého architektonického kolektivu Taktiky, který vznikl v roce 2022. Ve své práci se zaměřuje na projekty na pomezí veřejného prostoru a urbanismu, při kterých klade důraz na sociální, ekologickou a ekonomickou udržitelnost.

Karel Jára

místopředseda poroty

místostarosta města Hronov

Aleš Krtička

architekt stavební komisi města Hronov

Petr Koleta

náhradník

starosta města Hronov

Věra Bartošová

náhradnice

místostarostka města Hronov

Předchozí Další