EXPO 2025 ČESKÝ PAVILON

Návrh č. 1

Petr Strakoš / Lenka Lajtkepová, Radomír Paulus, Benjamin Daniels, Aleš Řepík, Klára Kubíčková, Karolína Černá, Martin Chorvát, Martin Diviš, Patrícia Kolesárová / Praha
Návrh č. 2

ANAGRAM & GRUPPA / Anne-Sereine Tremblay, Marina Kounavi, Jan Kudlička, Konstantina Lola / Brno
Návrh č. 3

STORING / Jan Duda, Jiří Lukáš, František Příhoda / Liberec
Návrh č. 5

magma architecture / Martin Ostermann, Lena Kleinheinz, Tian Yu, Faezeh Shourgesthi; ped Integrale Planung: Martin Hahn, Alexander Frey; Attraktion!: Markus Beyr, Daniel Teubenbacher, Michael Morawetz; Uni Stuttgrart: Thomas Wortmann; Contentkitchen: Sonja Vogt / Berlín, Německo
Návrh č. 6

1.cena

Apropos Architects / Michal Gabaš, Tomáš Beránek, Nikoleta Slováková, Tereza Šváchová, Kryštof Jireš, Rudolf Nikerle; autoři vizuálního stylu: Lunchmeat Studio: Petr Fašianok, Jan Kistanov, Jiří Kubalík; Dominik Miklušák, vizualizace: Studio ZAN / Praha
Návrh č. 7

ArchiTakt PVM / Václav Čermák, Přemysl Kokeš, Zuzana Ambrožová, Václav Kolínský, Gabriela Šolcová, Ondřej Šperl, Václav Lukeš, Martin Strnad, Filip Heyduk, Jakub Heyduk, Jan Šimsa, Patrik Proško, Jaroslav Bejvl ml., Jiří Kugl, Štěpán Kotous / Praha
Návrh č. 8

AXXI / Jan Stolek, Luděk Šimoník, Kryštof Foltýn, Anna Kabeláčová / Brno
Návrh č. 9

KOGAA / gastronomický provoz: Ambiente; grafický styl a orientační systém: Veronika Rút Fullerová; TZB, energetika, hospodárnost: ECOTEN; výstavní prostory a interiér: POSTROP; sociálně-kulturní aspekty: Kateřina Šedá; videoherní prvky: Milan Doležal; materiály a technologie: So concrete / Brno
Návrh č. 10

YUAR architects / Lukáš Janáč, Noor Marji, Petra Pavelková, Gregory Speck, Martina Zachariášová, Pavel Kappel, Martina Vojtěchová, Slávek Šváb, Jan Dvořák, Tomáš Livňanský, Anna Šlapáková, Christine Lessenko, OM Consulting, A2 Timber, AVTG group / Praha
Návrh č. 11

LOXIA Architectes Ingenierie / LOOSERS, XLAB, SKULL Studio (Matěj Hájek) / Praha
Návrh č. 12

Radek Talaš / Antonín Borýsek, Jakub Prachař / Zlín
Návrh č. 13

DOT architects / Tomáš Rousek, Libor Lacina, Lukáš Kurilla, Elena Ekštein, Marek Dominik Pavelec, Jan Grygerek, Stanislav Martinec, Filip Kováč, Karel Kadeřábek, Tomáš Herle, Veronika Rousek Rabas, Jan Rod, Pavel Hladík, Karel Drašnar, Pavel Ridoško, Jana Mýtinová, Jiří Petlach, Tereza Porybná, Tomáš Popp, Petr Starý / Praha
Návrh č. 14

Menšík Skrušný / David Menšík, Petr Skrušný, Pavel Hodek, Zuzana Bubeníková, Daniel Halama / Brno
Návrh č. 15

MS architekti / Michal Šourek, Alexandr Verner, Martin Studnička, Pavel Hřebecký, Eliška Chlachulová, Mariyam Kenzhayeva, Marek Stařičný, Laila Sabsabiová, Nathalie Fatte, Sahar Ben H’mouda, František Průša, Laura Horvátová / Praha
Návrh č. 16

Key Interiors / Martin Kunc, Matouš Pastorok, Petr Vítek, Jakub Švejda, Marek Pertlíček, Andrej Filatov, Antonín Chrást, Bosák, Michal Svatoš / Praha
Návrh č. 17

AKKURAT / Dominik Saitl, Markéta Kašparová, Julie Kopecká, Eugen Liška, Benedikt Markel, Jan Sulzer, Vladěna Bockschneiderová, Pavel Bouše, Dalibor Cee, Lucie Klabanová, Jakub Kochman, Josef Kortan, Miroslav Kukral, Jan Novák, Lucie Pucholdtová / Praha
Návrh č. 18

dkarchitekti / David Kudla, Zdeněk Navrátil, Vít Kučera, Xenyia Pulkrab, Jana Raticová; vizualizace: miss3; konzultace nanotechnologií: Miroslav Kolíbal / Brno
Návrh č. 19

boq architekti / Miroslav Stach, Jana Stachová, Anna Šrytrová, Ondřej Zátka, Alica Komiňáková, Dominik Haviar, Marius Caminschi / Praha
Návrh č. 20

AGE project / Jiří Dorňák, Milan Mlada, Milan Čáslavský, Lucie Pachmanová, Petr Rejnuš / Praha
Návrh č. 21

CHVÁLEK ATELIÉR / Martin Chválek, Mirka Baklíková, Petr Zahraj, Ondřej Stuchlý, Barbora Hanzlíková, Pavel Pieták / Ostrava
Návrh č. 22

SIAL architekti a inženýři / Jiří Buček, Jiří Chmelík, Lenka Hamerlová, Lenka Lindaurová, Josef Franc, Vít Šrámek, Quan Nguyen, Petr Matoušek, Petr Kratochvíl / Liberec
Návrh č. 23

IKA Brno / Tomáš Dvořák, Lenka Bažík, Mirka Svorová, Jana Zuntychová, Tereza Holá, Radim Stloukal, Petra Mojžíšová, Veronika Zytová / Brno
Návrh č. 24

Architekti Kala / Josef Kala, Ada Lečbychová, Katarína Falathová, Veronika Synková, František Kala, Markéta Prokešová, Katarína Rusiňáková, Zuzana Březová, Václav Šana, Otto Knaupinen / Brno
Návrh č. 25

3.cena

Mjölk / Jan Vondrák, Ondřej Horák, Marek Nedelka, Anežka Minaříková, Jakub Finger, Richard Loskot, Rozárka Jiráková, Martina Hončíková, Vendula Tůmová, Pavel Bičovský / Praha
Návrh č. 26

ABMV world / Marek Veselý, Vladislav Kulhánek, Elisabet Sytilina / Praha
Návrh č. 27

ARTERA ATELIER / Miroslav Strnad, Ladislav Opletal, Dominik Zvelebil, Kateřina Dudíková, Tomáš Pressburger, Marek Smékal, Dan Krejčí, Michal Dumbrovský, František Balcárek / Olomouc
Návrh č. 28

KUDA architecture / Daniel Kuda, Jakub Formánek, Petr Kotek, Veronika Hudínková / Brno
Návrh č. 29

Exponex / Jan Kostelka, František Bílek, Petr Říha, Eva Rušarová, Anna Bučková / Brno
Návrh č. 30

JAKUB KLASKA / Jakub Klaška, Finbar Charleson, Boyan Hristov, Charlie Harris, Vishu Bhooshan, Svenja Siever / Londýn, Velká Británie
Návrh č. 31

Prodesi / Pavel Horák, Ha Vu Thu, Michal Kotas, Richard Syilvássy / Praha
Návrh č. 32

archicraft / Jan Ciesla, Vít Burian, Zuzana Čičo, Ricardo Hoineff / Praha
Návrh č. 33

mimořádná odměna

Plus One Architects / Petra Ciencialová, Natálie Najbrtová, Jiří Soukup, Kateřina Průchová; grafika: Josefína Karlíková, Matěj Vojtuš; design: Cyril Dunděra, Matěj Janský; stavební inženýr: Milan Hromádka; text: Tomáš Rachůnek, Jan K. Rolník; stavební inženýr: Jan Kubata; zahradní architektura: Jessica Suzanová; 3D render: Sofie Gjuričová / Praha
Návrh č. 34

JinJan a Archistroj / JinJan: Jindřich Ráftl, Jan Tůma; Archistroj: Pavel Paseka, Martin Žatečka, Jan Petrš; Vojtěch Polesný, Jiří Mašek, Jakub Hussar, Lucie Zouharová / Praha
Návrh č. 35

creatura studio / Dominik Adamec, Marek Kratochvíl, Karel Goláň, František Novotný; krajina: Háta Enochová; expozice: Nitish Jain; gastro: Marie Ladrová; brand: Ondřej Šorm; architektura: Pavel Uličný / Praha
Návrh č. 36

CONCEPTARCH / Peter Kopják, Peter Dóczé, Lea Skýpalová, Arnold Kitta, Eva Urbanová, Matúš Mlích, Iván Kitti, Norbert Zsemlye / Bratislava, Slovensko
Návrh č. 37

2.cena

A69 - architekti / Boris Redčenkov, Prokop Tomášek, Jaroslav Wertig, Dan Merta, Silvia Matisová, Marek Kohout, Ondřej Soukup, Martin Fornůsek, Jan Drška / Praha
Návrh č. 38

Petr Tuček / Daniel Mňačko / Praha
Návrh č. 39

Saman Saffarian / scénáristka: Iva Roze Skochová; SAFFARIAN Architectural Design: Tomáš Volejník, Adam Unger, Daniel Sviták; Studio LIBRE: Robert Jelínek; HÜNE Architects: Julia Ka Yee Li, Kota Tamaki, Sei Hayashi; statika a konstrukce: Zbyněk Šrůtek (TIMBER DESIGN); výroba, logistika a montáž: Michal Šopík (VESPER FRAMES); TZB a energetický koncept: Keichiro Taniguchi (Studio NORA); technologie: Jiří Vokoun (SVOTT), Jakub Vlkavec (ŠKODA Transportation), umělecké sklo: Karen LaMonte / Praha a Tokio, Japonsko
Návrh č. 4

návrh byl ze soutěže vyloučen z důvodu pozdního elektronického odevzdání

FAID STUDIO / Libor Fránek, Marek Flisník, Tomáš Bajer - provozní a konstrukční koncepce, Daniel Topič - grafický design / Praha