KULTURÁK2 Neratovice

 • Vítězný návrh

  ov-architekti - Jiří Opočenský a Štěpán Valouch - Praha / CZ

 • Zadavatel

  Město Neratovice

 • Typ soutěže

  Soutěžní dialog

 • Výsledky

  5.6.2018

 • Stav

  Podepsána smlouva s 1. cenou

 • Skicovné

  4 x 150 000 Kč

Cílem řešení bylo zpřístupnit a otevřít dům, který je nejdůležitější multiinstitucí v Neratovicích. Do suterénu umisťují úřad, zabydlují jej a odstraňují množství kamenné podezdívky. Díky tomu může být instituce otevřená a přístupná. Uvnitř domu vytváří bezbariérové foyer – piano nobile – pomocí systému ramp, které je jako krajina uvnitř domu. Dům je maximálně průchozí, jako ulice, úřad je možné oddělit pouze stažením rolet. Restaurace je spojena s jazzklubem.

Do soutěžního dialogu se přihlásilo 25 týmů, z nichž 16 se zúčastnilo soutěžního dialogu a předložilo návrh, z něhož porota ve dvou kolech vybrala 4 týmy a udělila jim ocenění.

Týmy, které postoupily k předložení ideových konceptů:
Adam Rujbr Architects / ATELIER SAEM / Hlaváček - architekti / Husák, Bergmanová, Hušek / Alice Šimečková / Jakub Našinec / Jan Zezulka / Ondřej Tuček / Michal Palaščak / Loca Plan / Mar.s architects / Ondřej Císler / NORM-A / ov-Architekti / re:architektii / XTOPIX architekti.

Porota

Adam Gebrian

Architekt a propagátor architektury, absolvoval studium na Fakultě umění a architektury TU v Liberci, studoval také v Los Angeles a pracoval v Londýně či Paříži. V roce 2015 získal ocenění Architekt roku. Věnuje se zejména teoretické, kritické a mediální aktivitě. Podílel se na vzniku Centra architektury a městského plánování (CAMP). Všeobecné povědomí o architektuře šíří skrz vlastní pořady na Radiu Wave a na internetové televizi MALL.cz.

Patrik Hoffman

Vystudoval architekturu na ČVUT, v roce 2004 byl jako spoluautor jmenován na evropskou cenu Mies van der Rohe Award za stavbu továrny na výrobu svítidel v Kolodějích u Prahy. S Martinem Rajnišem je spoluautorem české Poštovny na Sněžce. V roce 2013 získal Grand Prix architektů.

Markéta Smrčková

Absolvovala FA ČVUT v Praze. V roce 2000 založila spolu s Tomášem Starým architektonické studio Lennox architekti, které se věnuje tvorbě od malých intervencí, přes navrhování novostaveb i rekonstrukcí, až po územní studie. Všechny jejich realizované veřejné zakázky vzešly z architektonických soutěží či workshopů. Mezi výrazné projekty posledních let patří projekt revitalizace památkové zóny Buďánka v Praze a tamější rekonstrukce Koloniálu na komunitní centrum.

Markéta Zdebská

náhradnice

Architekturu vystudovala na VŠUP, prošla si také studiem grafiky a oděvního návrhářství. Praxi získala v ateliéru Josefa Pleskota. Založila ateliér BY architects a věnuje se také pedagogické činnosti na FA ČVUT.

Lenka Mrzílková

Starostka města Neratovice

Marek Lenc

Zastupitel města Neratovice

Tomáš Hrubý

náhradník
Předchozí Další