Sportovní hala v Žatci

 • Vítězný návrh

  Carlos Maristany Ortiz, Luis Bellera Fernandez de la Cruz, Eduardo Palao Valverde, Laia Gelonch Llongarriu, Marc Subirana Ribera

 • Zadavatel

  Žatec

 • Typ soutěže

  Otevřená jednofázová soutěž o návrh

 • Výsledky

  květen 2022

 • Stav

  Příprava JŘBU

 • Ceny a odměny

  700 000 Kč - 450 000 Kč - 250 000 Kč + odměny celkem 100 000 Kč

SHZ

Město Žatec vyhlásilo architektonickou soutěž na novou sportovní halu, která bude sloužit především pro míčové hry. Cílem soutěže bylo vybrat nejvhodnější architektonické řešení navržené s ohledem na celkovou ekonomiku stavby.
Nová sportovní hala musí umožnit konání soutěžních utkání a tréninkových procesů. Předpokládá se plnohodnotné využití v době školní výuky i ve večerních hodinách jak veřejností, tak místními sportovními oddíly.

Porota

Jakub Našinec

předseda poroty

V roce 2001 absolvoval Fakultu architektury ČVUT. Během studia i pár let po jeho dokončení pracoval v rámci stáží např. v ateliéru Erick van Egeraat AA, nebo v kanceláři Romana Kouckého. V roce 2004 založil se svými kolegy architektonické studio Sporadical, kde se mimo jiné podílel na návrhu několikrát oceněné sportovní haly v Dolních Břežanech, dostavbě tělocvičny Gymnázia J. Keplera nebo na oceněných soutěžních návrzích Horácké arény v Jihlavě a tělocvičny v Červeném Kostelci. Od roku 2021 vede vlastní ateliér.

Radim Laibl

místopředseda poroty

místostarosta Žatce a radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví (ANO 2011)

Ján Studený

Vystudoval Fakultu architektury ČVUT a následně architekturu na AVU v Praze. V roce 1996 založil spolu s Davidem Kopeckým studio KSA, které po jeho tragické smrti od roku 2009 vede sám. Studio kromě jiných projektů v posledních letech pracuje na transformaci sportovního areálu Dukly v Pardubicích a vyhrálo soutěž na sportovní halu do Nové Paky nebo skončilo druhé v soutěži na přestavbu a rekonstrukci sportovního areálu v Chrudimi.

Gabriela Kaprálová

V roce 1994 dokončila studium architektury na Vysoké škole výtvarných umění a designu v Bratislavě. Před založením vlastní praxe pracovala v ateliérech Genia Loci nebo Omicron-K. Od roku 2006 vede vlastní ateliér ASGK, který je známý rekonstrukcí paláce Rytířská (Grand Prix Architektů 2009), vítězným návrhem seniorského centra Šatovka v architektonické soutěži MČ P6 a návrhem Klubu volného času v Roudnici n. Labem.

Jiří Karas

zastupitel, předseda Komise tělovýchovy a sportu (Unie pro sport a zdraví)

Jakub Vašek

náhradník

Absolvoval studium architektury na Fakultě stavební ČVUT. Od roku 2016 pracuje v architektonickém ateliéru monom architects, kde se podílel např. na oceněných návrzích sportovního areálu v soutěži Krnov na start nebo vlakové zastávky Praha-Veleslavín. Kromě toho v rámci vlastní praxe vyhrál soutěže na Komenského park v Kolíně nebo na knihovnu v České Lípě.

Jan Skoček

náhradník

Vystudoval architekturu v ateliéru Ivana Kroupy a Jany Moravcové na UMPRUM v Praze, které zakončil oceňovaným projektem „Mezi městem a stadiony“. Hned po studiu nastoupil na roční stáž ve švýcarském ateliéru Christ & Gantenbein, kde se podílel na návrhu projektu galerie a administrativního společnosti Lindt. V současné době se věnuje vlastní praxi a práci v architektonickém studiu Ječmen.

Břetislav Sedláček

náhradník

projektant

Václav Rusňák

náhradník

Odbor rozvoje města, investice

Předchozí Další