Sportovní hala v Žatci

 • Zadavatel

  Žatec

 • Typ soutěže

  Otevřená jednofázová soutěž o návrh

 • Předpokládané vyhlášení

  listopad 2021

 • Ceny a odměny

  700 000 Kč - 450 000 Kč - 250 000 Kč + odměny celkem 100 000 Kč

 • Povinné použití elektronického nástroje

  Tender arena

SHZ

Město Žatec vyhlašuje architektonickou soutěž na novou sportovní halu, která bude sloužit především pro míčové hry. Cílem soutěže je vybrat nejvhodnější architektonické řešení navržené s ohledem na celkovou ekonomiku stavby.
Nová sportovní hala musí umožnit konání soutěžních utkání a tréninkových procesů. Předpokládá se plnohodnotné využití v době školní výuky i ve večerních hodinách jak veřejností, tak místními sportovními oddíly.

Porota

Jakub Našinec

předseda poroty

V roce 2001 absolvoval Fakultu architektury ČVUT. Během studia i pár let po jeho dokončení pracoval v rámci stáží např. v ateliéru Erick van Egeraat AA, nebo v kanceláři Romana Kouckého. V roce 2004 založil se svými kolegy architektonické studio Sporadical, kde se mimo jiné podílel na návrhu několikrát oceněné sportovní haly v Dolních Břežanech, dostavbě tělocvičny Gymnázia J. Keplera nebo na oceněných soutěžních návrzích Horácké arény v Jihlavě a tělocvičny v Červeném Kostelci. Od roku 2021 vede vlastní ateliér.

Radim Laibl

místopředseda poroty

místostarosta Žatce a radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví (ANO 2011)

Ján Studený

Vystudoval Fakultu architektury ČVUT a následně architekturu na AVU v Praze. V roce 1996 založil spolu s Davidem Kopeckým studio KSA, které po jeho tragické smrti od roku 2009 vede sám. Studio kromě jiných projektů v posledních letech pracuje na transformaci sportovního areálu Dukly v Pardubicích a vyhrálo soutěž na sportovní halu do Nové Paky nebo skončilo druhé v soutěži na přestavbu a rekonstrukci sportovního areálu v Chrudimi.

Gabriela Kaprálová

V roce 1994 dokončila studium architektury na Vysoké škole výtvarných umění a designu v Bratislavě. Před založením vlastní praxe pracovala v ateliérech Genia Loci nebo Omicron-K. Od roku 2006 vede vlastní ateliér ASGK, který je známý rekonstrukcí paláce Rytířská (Grand Prix Architektů 2009), vítězným návrhem seniorského centra Šatovka v architektonické soutěži MČ P6 a návrhem Klubu volného času v Roudnici n. Labem.

Jiří Karas

zastupitel, předseda Komise tělovýchovy a sportu (Unie pro sport a zdraví)

Jakub Vašek

náhradník

Absolvoval studium architektury na Fakultě stavební ČVUT. Od roku 2016 pracuje v architektonickém ateliéru monom architects, kde se podílel např. na oceněných návrzích sportovního areálu v soutěži Krnov na start nebo vlakové zastávky Praha-Veleslavín. Kromě toho v rámci vlastní praxe vyhrál soutěže na Komenského park v Kolíně nebo na knihovnu v České Lípě.

Jan Skoček

náhradník

Vystudoval architekturu v ateliéru Ivana Kroupy a Jany Moravcové na UMPRUM v Praze, které zakončil oceňovaným projektem „Mezi městem a stadiony“. Hned po studiu nastoupil na roční stáž ve švýcarském ateliéru Christ & Gantenbein, kde se podílel na návrhu projektu galerie a administrativního společnosti Lindt. V současné době se věnuje vlastní praxi a práci v architektonickém studiu Ječmen.

Břetislav Sedláček

náhradník

projektant

Václav Rusňák

náhradník

Odbor rozvoje města, investice